Blog

سیستمهای ارتباطی چیست؟

توسط در بلاگ 14 آگوست 2019

امروز بر ان شدیم توضیحی هر آنچه مختصر به شما خواننده محترم در زمینه سیستمهای ارتباطی ارائه نماییم.

سیستم های ارتباطی داده ها یا سیگنال ها را برای مسافت های کوتاه یا طولانی بین شبکه ها برای استفاده از ارتباط انتقال می دهند. اگرچه در گذشته نیز سیستم های ارتباطی کار نمی کردند ، پیشرفت های گسترده ای صورت گرفته است و مسلماً جزء اصلی تجارت و جامعه مدرن است. اکنون ، بیش از هر زمان دیگر ، مشاغل در حال حرکت به سمت شبکه ای هستند که در سطح جهانی به مصرف کنندگان بیشتری می رسد و گزینه های بسیاری برای انتخاب وجود دارد. این گزینه ها شامل پروتکل صوتی از طریق اینترنت (VoIP) و شناسایی رادیو ، بی سیم و فرکانس رادیویی (RFID) است.
سیستم های ارتباطی فقط به سه عنصر نیاز دارند:
1. اطلاعاتی که توسط فرستنده گرفته می شود و به سیگنال تبدیل می شود.
2. سپس سیگنال از طریق یک رسانه شبکه انجام می شود.
3. سپس سیگنال دریافت می شود و به اطلاعات برگردانده می شود.
نمونه ای از این سه عنصر سیستم مخابراتی نحوه عملکرد تلویزیون است. یک ایستگاه شبکه نمایش و تبلیغات را پخش می کند و سپس آن سیگنال را از طریق کابل ها و داخل خانه ها حمل می کند و سرانجام از طریق تلویزیون پخش و نمایش داده می شود.
سیستم های ارتباطی معمولاً دو طرفه هستند. به عنوان مثال ارتباط از نقطه به نقطه ، که از طریق تلفن اتفاق می افتد که فقط یک فرستنده و گیرنده در آن وجود دارد.
هنگامی که گیرنده های بیشتری می خواهند از سیستم ارتباطی پخش استفاده شود.
سیگنالهای ارتباطی به دو شکل دیجیتالی یا آنالوگ ارائه می شوند. اگرچه آنالوگ هنوز استفاده می شود ارائه دهندگان فرستنده بیشتر سوئیچ را به سمت یک سیگنال دیجیتال می گیرند زیرا اطلاعات دریافت شده بسیار واضح تر از آنالوگ است که احتمالاً با نویز قطع می شود.
سیستم های ارتباطی امروزی از طریق رسانه های زیادی مانند تلفن ، رادیو ، تلویزیون ، شبکه های LAN و اینترنت رو به رشد انتقال می یابد. ترکیبی از هر نوع ارتباط از راه دور باعث شده تا مشاغل کارآمدتر شود ، ارتباط را آسان تر کرده و در سطح جهانی همه را به هم متصل کرده است.
نگارش :عصرارتباطات نمایندگی رسمی پاناسونیک

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید